
Haldum-Hinnerup skolens Elevrådsindsamling 2023
Om indsamlingen
Elevrådet i udskolingen på Haldum-Hinnerup skolen har besluttet at afholde en årlig indsamling til et godt formål, og i år er valget landet på KnækCancer. Vi vil meget gerne gøre, hvad vi kan for at støtte en god sag, og derfor har vi valgt at lave et kagesalg, hvor pengene ubeskåret går til denne indsamling.
Al donation foregår vi indsamlingssiden eller direkte via QR-koden. Betal med kort eller med mobilepay via indsamlingen. Du kan betale hjemmefra og blot medbringe et billede af kvitteringen for at få udleveret din muffin. Der kan købes én muffin pr. elev
Donationer og kommentarer
Knæk Cancer
Indsamlinger og aktiviteter fra personer som dig spiller en stor rolle i Knæk Cancer. Din indsats betyder, at budskabet om 'Knæk Cancer' bliver spredt og at forskerne får flere midler til at udvikle behandling til kræftramte.